10-lecie nadania imienia księdza prałata Stanisława Gawlika Zespołowi Szkół w Radziechowach

W dniu 14.10.2015 roku w Radziechowach odbyła się doniosła uroczystość 10-lecia nadania imienia księdza prałata Stanisława Gawlika Zespołowi Szkół w Radziechowach. W dniu tym obchodzono jednocześnie Dzień Nauczyciela.

Ksiądz Stanisław Gawlik (19352004) pełnił posługę kapłańską oraz był proboszczem radziechowskiej parafii w latach 19772004. Do jego zasług należy zaliczyć m.in. odnowienie kościoła pw. Św. Marcina w Radziechowach (XIV/XV w.) oraz zbudowanie kaplic w Przybędzy i Ostrem. Był znakomitym organizatorem, a przede wszystkim przewodnikiem duchowym i kapłanem, dbającym o rozwój wsi. Brał osobisty udział w wielu przedsięwzięciach związanych z rozbudową infrastruktury Radziechów. W 2000 roku z jego inicjatywy wybudowano Krzyż Milenijny na górze Matyska oraz wiodącą na jej szczyt drogę krzyżową, którą okoliczni mieszkańcy zwą Golgotą Beskidów(http://www.golgota-beskidow.pl/).

W trakcie uroczystości, prowadzonej przez Panią Dyrektor Zespołu Szkół w Radziechowach Jadwigę Śleziak, wspomniano historię Szkoły oraz postać jej Patrona. Uroczystość, uświetniona poetyckimi i wokalnymi występami młodzieży szkolnej, zgromadziła wielu zaproszonych gości, w tym: Przewodniczącego Rady Gminy Pana Piotra Pielę wraz z gminnymi radnymi, Wójta Gminy Pana Macieja Mikę, Dziekana Dekanatu Radziechowskiego ks. Stanisława Bogacza, Proboszcza parafii Radziechowy ks. Piotra Pokojnikowa, Nadleśniczego Nadleśnictwa Węgierska Górka Pana Mariana Knapka oraz wielu innych.

 

Wśród zaproszonych gości znalazł się również Etno Bank Spółdzielczy.

 

top