Chętniej kupujemy w sieci

Rośnie liczba osób dokonujących zakupów za pomocą urządzeń mobilnych. Już teraz 17% Polaków kupuje za pomocą smartfona co najmniej raz na tydzień. Aż 7 procent z nas robi to każdego dnia. 39% konsumentów opłaca codzienne zakupy używając płatności mobilnych ? wynika z raportu firmy doradczej PwC ?Polacy na zakupach. 5 filarów nowoczesnego handlu?.

Według prognoz, w 2018 roku rynek sprzedazy mobilnej osiągnie wartość około 45 mld zł. Średnia globalna zakupów w internecie która wynosi 10% – Polska notuje wciąż połowę mniejszą..

Warto nadmienić, że w ostatnich latach zmalała liczba konsumentów dokonujących zakupów za pośrednictwem komputerów stacjonarnych. W Polsce wskaźnik ten wyniósł w 2018 roku 23%. Komputery są coraz częściej zastępowane przez urządzenia mobilne. W Polsce zakupów z użyciem smartfona dokonuje przynajmniej raz w tygodniu 17% badanych (9% rok temu), a 7% konsumentów robi to codziennie.Najpopularniejszymi towarami kupowanymi w Polsce przez internet są odzież i obuwie (79% konsumentów kupiło je online przynajmniej raz w ciągu roku).

Źródło: pwc.pl

top