Dożynki 2014 w Gminie Radziechowy-Wieprz

Dnia 6 września w Gminie Radziechowy-Wieprz odbyły się Dożynki 2014. Gospodarzem tegorocznego Święta Plonów były Radziechowy. Po uroczystej mszy świętej odprawianej w tym roku m.in. przez pochodzącego z Radziechówbiskupa Tadeusza Pieronka – uczestnicy uroczystości udali się w barwnym pochodzie do amfiteatru mieszczącego się przy Zespole Szkół im. ks.prał. St. Gawlika w Radziechowach.

Gospodarzami dożynek byli rolnicy z Radziechów: Państwo Sebastian i Monika Rybarscy. Wśród gości, prócz współgospodarza – Wójta Gminy Pana Grzegorza Figury – obecni byli również: Starosta Żywiecki Pan Andrzej Zieliński, radni wojewódzcy (Pan Janusz Buzek), powiatowi, gminni oraz pracownicy samorządowi.

Uroczystości uświetnił Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Jodełki” z Radziechów, Orkiestra Dęta z Radziechów oraz uczniowie Zespołu Szkół w Radziechowach. Organizatorami uroczystości, prócz Gospodarzy, było Koło Gospodyń Wiejskich z Radziechów (pod przewodnictwem Pań: Jadwigi Koźlik, Bogusławy Pawlus i Sołtys Janiny Tlałki) oraz Urząd Gminy w Radziechowach-Wieprzu.

Warto zaznaczyć, iż ulica Główna w Radziechowach została w ten dzień przepięknie przystrojona, a każda z inscenizacji przygotowana była przez inną grupę regionalno-środowiskową. Efekty można podziwiać na załączonych fotografiach.

 

 

top