Gwiazda Betlejemska 2012

17 lutego 2012 roku w siedzibie Banku Spółdzielczego w Radziechowach-Wieprzu odbyło się uroczyste podsumowanie III edycji Gminnego i Międzyszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek oraz Małych Form Kolędniczych „Gwiazda Betlejemska 2012” .
Głównym celem  konkursu  jest kształtowanie wśród młodych mieszkańców Gminy Radziechowy – Wieprz własnej tożsamości kulturowej. Wspólne kolędowanie ma się przyczynić do pielęgnowania  pięknych tradycji, które są przekazywane z pokolenia na pokolenie.
Sponsorem nagród był Bank Spółdzielczy w Radziechowach-Wieprzu a także Gminne Centrum Kultury, Promocji, Turystyki Radziechowy-Wieprz.
Laureaci otrzymali nagrody z rąk Wójta Gminy Radziechowy-Wieprz Pana Grzegorza Figuryoraz Prezesa Banku Spółdzielczego w Radziechowach-Wieprzu Pana Przemysława Kubaszka.

Poniżej  oficjalna lista zwycięzców:

Kategoria I – śpiew bez akompaniamentu – solowy lub zespołowy:
„Złota Gwiazda Betlejemska”
Dagmara WRONA – SP w Wieprzu – 100,- zł – nagroda rzeczowa
I miejsce
Karolina URBAŚ – ZSP w Bystrej – 50,- zł + nagroda rzeczowa
II miejsce
Ola ŚLEZIAK – SP w Wieprzu – nagroda rzeczowa
III miejsce
Nina GRZEGOREK – SP w Juszczynie – nagroda rzeczowa
Patrycja MROWIEC – SP w Wieprzu – nagroda rzeczowa
Kategoria II – śpiew z podkładem w wersji instrumentalnej – solowy lub zespołowy:
„Złota Gwiazda Betlejemska”
Katarzyna Kupczak i Dominika Wrzeszcz – 200,- zł + nagroda rzeczowa
I miejsce
Julia Sputo – SP w Brzuśniku – 50,- zł – nagroda rzeczowa
Chór Szkoły Podstawowej w Juszczynie – 200,- zł – nagroda rzeczowa
Zespół „Iskierki” z Przybędzy – 200,- zł – nagroda rzeczowa
Dominika Świerczek – Gimnazjum Radziechowy – 50,- zł – nagroda rzeczowa
Klaudia Pytlarz – ZSP w Bystrej – 50,- zł – nagroda rzeczowa
II miejsce
Renata Kocoń – SP w Juszczynie – nagroda rzeczowa
Zespół „Wiolinki” – SP w Brzuśniku – nagroda rzeczowa
Julia Pieczarka i Kacper Murański – ZSP w Bystrej – nagroda rzeczowa
Dawid Murański i Emilia Matauszek – ZSP w Bystrej – nagroda rzeczowa
Dawid Jurasz, Zuzanna Szczygieł i Natalia Delimat – Gimnazjum w Radziechowach – nagroda rzeczowa
III miejsce
Magdalena Maciejko – Gimnazjum w Radziechowach – nagroda rzeczowa
Magdalena Murańska – SP w Brzuśniku – nagroda rzeczowa
Filip Kądziołka – Gimnazjum w Radziechowach – nagroda rzeczowa
Kategoria III – śpiew z towarzyszeniem instrumentu lub zespołu (kapeli)
„Złota Gwiazda Betlejemska”
Joanna Pytlarczyk – Gimnazjum w Radziechowach – 100,- zł + nagroda rzeczowa
I miejsce
Paweł Pietraszko i Łukasz Lizak – SP w Radziechowach – 100,- zł – nagroda rzeczowa
Anna Sanetra – Gimnazjum w Wieprzu – 50,- zł – nagroda rzeczowa
II miejsce
Klaudia Polak – SP w Wieprzu – nagroda rzeczowa
Patrycja Mędrala i Aleksandra Mędrala – Gimnazjum w Juszczynie – nagroda rzeczowa
III miejsce
Weronika Pach i Piotr Pitry – SP w Wieprzu – nagroda rzeczowa
Kategoria IV – kolędy tradycyjne, wykonywane gwarą i w stroju regionalnym
„Złota Gwiazda Betlejemska”
Dawid Murański – SP w Bystrej – 100,- zł + nagroda rzeczowa
I miejsce
Natalia Rodak – SP w Brzuśniku – 50,- zł + nagroda rzeczowa
II miejsce – nie przyznano
III miejsce
Dominika Matlas, Ewelina Zawada, Kinga Kręcichwost, Katarzyna Biegun – Gimnazjum w Wieprzu – nagroda rzeczowa
 
Kategoria V – małe formy kolędnicze
„Złota Gwiazda Betlejemska”
Zespół wokalno-instrumentalny SP w Bystrej ( Jakub Krzus, Monika Sobel, Zosia Kaletka, Miłosz Konior, Kacper Grochowalski) – 250,- zł + nagroda rzeczowa
I miejsce
Zespół Szkoły Podstawowej w Juszczynie – (Kacper Bysko, Adrian Pal, Paweł Zemczak, Nina Grzegorek, Julia Paciorek, Kaja Biedrawa) – 200,- zł + nagroda rzeczowa
 
ponadto Jury sklasyfikowało grupy przedszkolne poza kategoriami przyznając następujące nagrody:
I miejsce
Przedszkole Brzuśnik – 200,- zł + nagroda rzeczowa
Przedszkole Bystra – 200,- zł + nagroda rzeczowa
II miejsce
Przedszkole Radziechowy – nagroda rzeczowa
Przedszkole Wieprz – nagroda rzeczowa
rozdanie_nagrod_images_stories_obrazki_thumb_medium500_0
top