Gwiazda Betlejemska 2016

21 stycznia 2016 r. w Sali Budynku Kulturalno-Oświatowego w Brzuśniku odbył się VII Gminny i Międzyszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek oraz Małych Form Kolędniczych „Gwiazda Betlejemska 2016”.

Głównym celem Przeglądu jest kształtowanie wśród młodych mieszkańców Gminy Radziechowy-Wieprz własnej tożsamości kulturowej i poznawanie bogatego dziedzictwa kulturowego naszego regionu. Wspólne kolędowanie ma na celu rozwój i podtrzymywanie pięknych, ludowych tradycji, które nasi przodkowie przekazywali z pokolenia na pokolenie.

Oprawę i organizację konkursu zapewnili: Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki Radziechowy-Wieprz, Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich „Brzuśnik” w Brzuśniku i Szkoła Podstawowa im. Księdza Jana Twardowskiego w Brzuśniku. Koncert Laureatów oraz rozdanie nagród odbyło się 31 stycznia 2016 roku w Kościele pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej w Przybędzy.

Sponsorem nagród był m.in. Etno Bank Spółdzielczy, a patronat nad konkursem objęli Wójt Gminy Radziechowy-Wieprz Pan Maciej Mika oraz Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Grojcowianie” w Wieprzu.

 

Poniżej prezentujemy Państwu listę zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

 

KATEGORIA I

I MIEJSCE I ZŁOTA GWIAZDA BETLEJEMSKA

ZS Radziechowy – Zespół wokalny – „Biały śnieg i ty” (opiekun: Maria Wołek)

SP Przybędza – Zespół pop-folkowy, 25 osób – „Gore gwiazda Jezusowi”

(opiekun: Barbara Kupczak, Elżbieta Garncarczyk)

SP Brzuśnik „Wiolinki” Anna Puda „Przysiadło słonko”, Dorota Ryżka

 

II MIEJSCE

SP Wieprz – Dagmara Wrona, Marcin Matlas -„Gwiazdy Tańczyły” (opiekun: Lucyna Hankus)

SP w Bystrej Zuzanna Kaletka „Lecą Aniołowie”  (opiekun: LUCYN HANKUS)

Sp Bystra Julia Pieczarka „Cieszmy się i pod niebiosy” (opiekun: LUCYN HANKUS)

 

III MIEJSCE

SP Juszczyna Klaudia Kozieł, Katarzyna Satława „Wielka Światłość” (opiekun: Lucyn Hankus)

ZS Radziechowy Julia Raczek – „Nie było miejsca dla Ciebie”, Maria Wołek

SP w Bystrej Zofia Kaletka – „Jezus Malusieńki” (opiekun: Lucyn Hankus)

KATEGORIA II

I MIEJSCE I ZŁOTA GWIAZDA BETLEJEMSKA

ZS Radziechowy- Zespół wokalno-instrumentalny – „Kolęda Ludowa”– (opiekun: Maria Wołek)

SP Brzuśnik „Wiolinki”: Emilia Kościewicz, Anna Puda, Natalia Rodak, Weronika Okwat „Kolęda dla Nieobecnych”, (opiekun: Dorota Ryżka)

ZS Radziechowy Wioleta Setla – „Uciekali” (opiekun: Maria Wołek)

 

II MIEJSCE

ZSP Juszczyna Nina Grzegorek  „ŚPIJ MALEŃKI” (opiekun: Lucyna Hankus)

SP Bystra Zespół Wokalno-Instrumentalny „JEZUSA NARODZONEGO”  (opiekun: Lucyna Hankus)

 

III MIEJSCE

ZS Juszczyna Zespół  wokalno-instrumentalny 10 os. – „Dziś w stajence Jezus się Narodził”  (opiekun: Lucyna Hankus)

 

KATEGORIA III

I MIEJSCE I ZŁOTA GWIAZDA BETLEJEMSKA

Grojcowianie – Narodzony Jezusek – Renata Kocoń, Maria Kupczak, Dawid Murański

 

II MIEJSCE

SP Brzuśnik Wiolinki – Emilia Kościewicz, Weronika Okwat „Ślicny Jezusku” (opiekunowie: Brygida Murańska, Dorota Ryżka)

SP Brzuśniku – Siostry Rodakówny (Natalia Rodak – skrzypce Katarzyna Rodak,  skrzypce, Magdalena Rodak – śpiew) – Kacka Pstro – Brygida Murańska, Dorota Ryżka

KATEGORIA IV

I MIEJSCE I ZŁOTA GWIAZDA BETLEJEMSKA

ZS Radziechowy – Kolędnicy z gwiazdą  (opiekun: Maria Wołek)

 

II MIEJSCE

Grojcowianie – powinszowania kolędnicze, „Jes wesoło nowina”, „Świenty Scepon”

 

KATEGORIA PRZEDSZKOLA V

I MIEJSCE I ZŁOTA GWIAZDA BETLEJEMSKA

Howaniec Michał „Pastuszek Bosy” (szkoła Jana Klicha w Wieprzu; opiekun Monika Duraj, Katarzyna Krysta)

Publiczne Przedszkole w Radziechowach – Brygida Suchy, Maksymilian Dziki, Emilia Jachowicz, Zuzanna Pawlus, Łukasz Jagosz – „Kolędnicy z połaźniczką” – (opiekunowie: Alicja Kąkol, Renata Dziergas, Mirosława Szala)

 

II MIEJSCE

Weronika Pieczarka  – „Gore Gwiazda” ZSP w Bystrej (Alicja Jasek)

Publiczne Przedszkole w Radziechowach – Knapek Maja, Bartosz, Kupczak Antoni, Rodak Mikołaj, Janik Lena, Biernacki Alan, Śliwa Weronika  (opiekunowie: Howaniec Jadwiga, Tlałka Krystyna, Migdał-Kasperek Justyna)

 

III MIEJSCE

Franciszek Kozieł (lat 5) – ZSP Przybędza (przedszkole) – „Przybieżeli do Betlejem”

Grupa Kolędnicza z Przedszkola ZSP w Bystrej: Weronika Pieczarka, Maciej Murański, Olivier Janota, Patryk Polak. Aleksandra Kupczak – Życzenia Świąteczne (Alicja Jasek)

 

WYRÓŻNIENIE

Przedszkole w Wieprzu – Pomysłowe Smerfy ( Malwina Wróbel, Daria Figura, Julia Dyczek, Sandra Kosiec, Wiktor Figura, Hubert Krysiak, Miłosz Krzyżowski, Maksymilian Machała) „Gore Gwiazda” Barbara Dudek, Agnieszka Setla

Oddział Przedszkolny w Brzuśniku /12wyk/ Pastorałka- „Wsyndy śniyga nasuło” Barbara Drewniak

 

 

 

top