KONKURS INFORMATYCZNO-JĘZYKOWY IKAR

25 lutego 2011 roku w siedzibie Banku Spółdzielczego Radziechowy-Wieprz odbyło się podsumowanie VIII edycji Powiatowego Konkursu Informatyczno-Językowego IKAR dla szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu żywieckiego.

Do konkursu zgłosiło się trzynaście gmin z powiatu żywieckiego tj. : Gmina Radziechowy-Wieprz, Milówka, Węgierska Górka, Rajcza, Ujsoły, Żywiec, Lipowa, Gilowice, Ślemień, Łodygowice, Świnna, Jeleśnia ,Koszarawa.

Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu BESKIDY we współpracy z Zespołem Szkół Ogólnokształcących im. Marii Konopnickiej w Milówce i Gimnazjum Publicznym nr 2 w Wieprzu.
Koordynatorem Konkursu był Pan Wiesław Jakubiec.
Honorowy patronat nad konkursem sprawował Śląski Kurator Oświaty Pan Stanisław Faber.
Instytucją goszcząca finalistów konkursu był Bank Spółdzielczy Radziechowy-Wieprz- Pan Przemysław Kubaszek Prezes Banku.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością m.in.: Zastępca Burmistrza Miasta Żywiec Pan Marek Czul, Wójt Gminy Radziechowy-Wieprz Pan Grzegorz Figura, Wójt Gminy Lipowa Pan Stanisław Caputa.

Głównym celem konkursu było: rozwijanie zainteresowań i uzdolnień informatycznych oraz umiejętności  z zakresu języka angielskiego wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

 
WYNIKI KONKURSU SZKOŁY PODSTAWOWE:
LAUREACI:
1.Wielebnowski Mikołaj – SP nr 9 Żywiec
2.Nosalik Mateusz – SP nr 3 Żywiec
3.Kraus Arkadiusz- SP Pietrzykowice
FINALIŚCI :
Kobyłecka Monika- SP nr 2 Kamesznica
Bryś Kamil- SP nr 9 Żywiec
Duc Sebastian- ZS nr 4 Sopotnia Wielka
Pomietło Joanna- SP Ujsoły
Jakubiec Kamil- SP Słotwina
Kroczek Klaudia- SP nr 1 Gilowice
Salachna Anna- SP Ujsoły
WYRÓZNIENIA:
Lach Weronika- Przyborów
Majcherek Krystian- Pewel Wielka
Pinisz Patryk- SP nr 9 Żywiec.
 
WYNIKI KONKURSU- SZKOŁY GIMNAZJALNE:
LAUREACI:
1.Krzysztofa Białożyt- Gimnazjum im. Jana Pawła II w Milówce
2.Magdalena Białek- Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Żywcu im. St. Staszica
3.Paweł Huczek- Gimnazjum nr 1 w Łodygowicach
FINALIŚCI :
Lechosław Grochowski- Gimnazjum nr 3 w Żywcu
Dominik Ciurla- Gimnazjum Publiczne nr  1 w Radziechowach
Jakub Witas- ZS nr 4 w Sopotni Wielkiej G. nr 4
Monika Rabka- Gimnazjum nr 1 w Łodygowicach
Sylwia Kaleta- Gimnazjum Publiczne nr 2 w Wieprzu
Kacper Mentel- ZS nr 1 w Jeleśni
Adrian Siwiec- ZS w Ślemieniu
WYRÓŻNIENIE:
Paweł Wandzel- Gimnazjum nr 3 w Żywcu
Marcin Trojak- Gimnazjum w Twardorzeczce
Kacper Dobrzański- Gimnazjum nr 3 w Żywcu
Nikodem Kastelik- Gimnazjum im. Św. Królowej Jadwigi w Gilowicach
Monika Pawlusińska- Gimnazjum nr 1 w Łodygowicach
Jakub Duraj- ZS nr 4 w Sopotni Wielkiej G. nr 4
Dawid Gołębiewski- Gimnazjum w Pietrzykowicach
Michał Motyka- Gimnazjum im. Jana Pawła II w Twardorzeczce
Przemysław Dyduch- ZS nr 1 W Jeleśni.
 
GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM !!!
top