Myślą o przedsiębiorcach

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Dzięki temu prawo tworzone będzie z uwzględnieniem interesów przedsiębiorców i ich firm.

Prezydent podkreślił, że ustawa ma chronić działalność mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. To firmy, których na polskim rynku jest najwięcej.

Ustawa zakłada, że wszystkie projekty przepisów prawnych, które dotyczą obowiązków i praw przedsiębiorców zarówno majątkowych, jak i tych wobec urzędów administracyjnych będą uwzględniały ich wpływ na interesy mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.  

Ustawa to odpowiedź na żale przedsiębiorców, którzy uważają, że do tej pory przepisy prawne tworzone były bezmyślnie, nie biorąc pod uwagę dobra ich firm. Twierdzą oni, że takie postępowanie miało negatywny wpływ na rozwój mniejszych przedsiębiorstw. Na wprowadzanych przepisach mniej poszkodowane miały być większe firmy. 

Dzięki dokumentowi podpisanemu przez prezydenta każda ustawa, która dotyczy działalności gospodarczych będzie musiała zawierać specjalne uzasadnienie z informacją jak proponowane zmiany wpłyną na mikro, małe i średnie firmy.

Andrzej Duda podkreśla, że bardzo ważne jest dla niego dobro nie tylko dużych przedsiębiorstw, ale też tych mniejszych. Stąd pomysł na ustawę o swobodzie działalności gospodarczej.

 

źródło: www.money.pl

top