Oszczędne wakacje

Jak zapanować nad pokusą i sprawić, by wakacyjny wyjazd nie stał się sposobem na opróżnienie naszego konta czy portfela?
Po pierwsze wczasy planuj wcześniej, wtedy oferty podróży są dużo tańsze. Jeśli maz taką możliwośc korzystaj również z ofert last minute.
W ciągu roku nie macie zbyt wiele czasu na spotkania, tym bardziej że dzieli Was spora liczba kilometrów. Kiedy już zaplanowałeś czas na urlop, po prostu zapytaj, czy nie ma ochotę na Twoją wizytę. Koszty noclegu ograniczamy wtedy do minimum, a nowe miejsce to zawsze nowe możliwości.
Ceny w restauracjach nie należą do najtańszych, zwłaszcza jeśli chcemy zjeść coś naprawdę dobrego i co najważniejsze, świeżego. Poświęć w ciągu dnia na wakacjach chwilę czasu i sam przygotuj to, co najlepsze i najbardziej lubisz. Przed wyjazdem możesz zaplanować sobie jadłospis, dzięki czemu jeszcze w swoim mieście kupisz produkty, które weźmiesz ze sobą.
Stragany i sklepy z pamiątkami można spotkać wszędzie, w każdej miejscowości turystycznej. Nie sztuką kupić jest ich masę, ale sztuką jest przejść koło nich obojętnie. Oczywiście, że to nie grzech kupić jeden magnes na lodówkę czy kubek, ale kiedy nabywamy tego więcej, zwyczajnie marnujemy swoje pieniądze. Wspomnienia za to nic nie kosztują.
Źródło: noclegowo.pl

top