Patryk Wawrzyczek – zawodnik PTS „JANOSIK” Mistrzem Polski!

Miło nam poinformować, iż zawodnik Podbeskidzkiego Towarzystwa Sportowego „JANOSIK” w Bielsku Białej – Patryk Wawrzyczek został Mistrzem Polski w judo w kategorii 66 kg.

W sobotę, 6 października 2018 dwudziestu trzech zawodników przystąpiło do rywalizacji w kategorii 66 kg.

Dwie pierwsze walki zakończyły się Ipponami po 10 i 25 sekundach z zawodnikami UKS Conrad Gdańsk i AZS Gliwice. W trzeciej walce Kacper Kaczor (Czarni Bytom) stawił mocny opór a sama walka zakończyła się po 4 minutach (wazari).

W walce o finał Patryk w pełnym wymiarze czasowym pokonał swojego głównego rywala do kadry, doskonałego technika Łukasza Kiełbasińskiego (UKS Ryś).

Walki finałowe rozpoczęły się o godzinie 16:30, a o około 18 mieliśmy pierwszego w historii klubu Mistrza Polski! Patryk Wawrzyczek pokonał Łukasza Golusa (Czarni Bytom) wykonując imponujące Morote Seoi Nage za które otrzymał wazari a dzieła dokończył spektakularną techniką Ura Nage zdobywając złoty medal po 2,5 minutowej walce.

62 Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek w Judo były kolejnym krokiem w drodze do Tokyo 2020.

Tekst: Tomasz Chmielniak

ETNO Bank Spółdzielczy jest kibicem i sympatykiem PTS ?Janosik? oraz Pana Patryka Wawrzyczka.

Gratulujemy i życzymy następnych wspaniałych sukcesów w drodze do Tokio i na olimpiadzie również!