PIT-y po nowemu

Rewolucja podatkowa tuż, tuż. 15 lutego fiskus udostępni w internecie przygotowane deklaracje podatkowe dla milionów Polaków. To szansa na szybki zwrot nadpłaconych danin.

Kto nie chce, nie lubi albo nie ma czasu na składanie rocznego zeznania podatkowego, ten nie będzie musiał tego robić. Rewolucja podatkowa w zasadzie jest tuż, tuż. 15 lutego rusza bowiem platforma „Twój e-PIT”, na której znajdą sie zeznania przygotowane za nas przez urzędy. W sieci dostępna będzie po prostu wypełniona deklaracja podatkowa. Wystarczy sprawdzić, kliknąć i gotowe. Można też nie zrobić nic.

W tym roku fiskus po raz pierwszy w całości przygotuje dla podatników i udostępni w wersji elektronicznej PIT-37 i PIT-38 (to istotne, na początku dostępne będą tylko te dwa formularze). Gotowe, czyli w pełni wypełnione zeznanie podatkowe PIT-37 lub/i PIT-38 trafią do Portalu Podatkowego (dostępny pod adresem podatki.gov.pl). W tej chwili rozliczeń tam nie ma, pojawią się w połowie lutego. Dla blisko 25 milionów Polaków oznacza to jedno: nie muszą składać żadnego wniosku w tej sprawie. Urzędnicy automatycznie stworzą PIT, sami go wypełnią, nie trzeba się po to zgłaszać.

Źródło: money.pl

top