Podwyżek OC i AC uniknęli tylko leasingobiorcy

O podwyżkach ubezpieczeń komunikacyjnych  OC i AC było głośno w bieżącym roku. Na tej decyzji nie ucierpieli jedynie leasingobiorcy. Dlaczego? Zakupili oni bowiem samochód z ubezpieczeniem, które  zapewnia niezmienność stawek ubezpieczeniowych.

W minionych latach nastąpił wzrost wartości wypłacanych odszkodowań dla osób poszkodowanych w wypadkach. Ta sytuacja spowodowała wzrost cen ubezpieczeń komunikacyjnych OC i AC.

Warto zaznaczyć, że polisę komunikacyjną wykupują nie tylko właściciele samochodów, ale również leasingobiorcy. Co ważne, leasingobiorca nie jest właścicielem samochodu. Należy on do firmy leasingowej, która określa ceny. Natomiast przedsiębiorca, który podjął decyzję o leasingu samochodu użytkuje go płacąc co miesiąc ratę leasingową oraz ubezpieczenie komunikacyjne.

Firma leasingowa określa nie tylko cenę za użytkowanie samochodu, ale również wysokość sumy ubezpieczenia. Musi to być pełen zakres ubezpieczeniowy, czyli OC i AC. Wysokość sumy ubezpieczenia jest stała przez cały okres trwania umowy leasingowej, dlatego mimo podwyżek na rynku ubezpieczeniowym leasingobiorcynie zapłacili więcej.

Umowę ubezpieczeniową z firmą leasingową można zawrzeć na wiele lat. Chętnych nie brakuje. Niestabilność rynku ubezpieczeniowego powoduje, że na umowy leasingowe decyduje się coraz więcej osób. Dzięki zawarciu takiej polisy ubezpieczeniowej kierowcy nie muszą się już obawiać wzrostu cen ubezpieczeń. Ich stawka bowiem na pewno nie ulegnie zmianie.

Warto wspomnieć również o tym, że kwota ubezpieczenia zawarta w umowie leasingowej nie zmieni się również jeśli wystąpi jakaś szkoda. Nie wpłynie ona na wysokość płaconego ubezpieczenia.

 

źródło: www.bankier.pl

top