Programiści szukają pracy przez Urzędy Pracy – jakie wynagrodzenie mogą otrzymać?

Praca dla programistów

Ponad 70 ofert pracy czeka na programistów w urzędach pracy. Oni sami chętnie poszukują zatrudnienia właśnie przez tę instytucję. Najwięcej zarejestrowanych w tej branży jest w urzędach w Warszawie, Gdańsku, Łodzi, Krakowie i Wrocławiu.

56% programistów zastanawia się obecnie nad zmianą pracy. Liczą się dla nich odpowiednie wynagrodzenie oraz możliwość rozwoju. Za pomocą urzędów pracy szuka blisko 700 programistów. Prawie wszyscy reprezentują zawód: programista aplikacji. Czy próba znalezienia zatrudnienia przez urząd to dobry pomysł? Tak! Firmy informatyczne często po pracowników zgłaszają się właśnie do PUP.

Jakie wynagrodzenie mogą otrzymać programiści zarejestrowani w urzędzie pracy? Podobne do tych obowiązujących w branży. Starsi programiści aplikacji mobilnych  mogą zarobić około 13,5 tys. zł brutto miesięcznie. Podobnie zarobią programiści Java/JEE/J2EE. Mniej, czyli od 9,5 tys. zł do około 11 tys. zł brutto otrzymają programiści C/C++, a programiści PHP od ponad 7,5 tys. zł do około 11 tys. zł brutto.

Co ważne, głównym powodem, dla którego pracodawcy zatrudniają osoby z urzędów pracy wcale nie jest chęć skorzystania z możliwości dofinansowania. Osoby zarejestrowane w PUP często mają wysokie kwalifikacje, które są tak cenne dla firm.

 

źródło: www.bankier.pl

top