Radziechowy: Żywiec Zdrój inwestuje

Kolejny zastrzyk inwestycyjny w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej na terenie gminy Radziechowy-Wieprz: obecna tu od kilku lat firma Żywiec Zdrój z siedzibą w Cięcinie rozbuduje swój zakład produkcyjny w Radziechowach. W związku z tym zwiększy tez zatrudnienie.

W sumie inwestycje w całej strefie katowickiej ulokowanej w różnych regionach zainwestowanych zostanie 390 mln zł. Żywiec-Zdrój wybuduje w gminie Radziechowy-Wieprz zakład napojów . W planach na ten cel ma przeznaczyć 32,7 mln zł.

Zakład Żywca Zdroju w Radziechowach został uruchomiony w 2016 roku. Znajdują się tu produkcja, zaplecze techniczne oraz powierzchnie magazynowe i biurowe za kwotę ok. 100 mln zł.
Żywiec Zdrój należy do koncernu Danone ? to światowy lider na rynku żywności dopasowanej do potrzeb odbiorcy na każdym etapie jego życia. W Polsce funkcjonują 4 spółki należące do grupy: Danone, Żywiec Zdrój oraz Nutricia i Nutricia Medyczna (żywność medyczna). Koncern funkcjonuje w 12 lokalizacjach, zatrudniając łącznie 3,5 tys. pracowników.

top