Rzeczy kupionej „na firmę” nie oddasz

Rzeczy kupionej ?na firmę? nie oddasz

Wiele osób kupuje towary przez internet głównie dlatego, że w ciągu dwóch tygodni mogą je zwrócić nie podając przyczyny. Warto jednak pamiętać o tym, że taka możliwość nie zawsze istnieje. Kiedy zakupionej w sieci rzeczy nie można oddać?

Nie można zwrócić towaru zakupionego od osoby fizycznej. Wyjątkiem jest sytuacja, w której osoba ta wyrazi zgodę na zwrot. Poza tym, jeśli kupujemy coś „na firmę”, a produkt ten nie jest związany z jej działalnością to nie możemy go zwrócić.

Możliwość zwrotu towaru bez podania przyczyny istnieje w relacji przedsiębiorca – konsument. Jeśli więc przedsiębiorca zakupi w sieci towar niezwiązany z prowadzeniem działalności, jest konsumentem. W takiej sytuacji wzięcie faktury za towar na firmę wyklucza opcję jego zwrotu. Przykład: Przedsiębiorca, który kupuje przez internet sprzęt RTV i chce go przeznaczyć do użytku prywatnego, nie może wystawić faktury za sprzęt na swoją firmę, bo utraci szansę na jego zwrot.

Inny przykład – żona robiąc zakupy przez internet bierze fakturę na firmę męża. Nie może wtedy zwrócić zakupionych rzeczy. Pamiętajmy o tym decydując się na zakupy online.

źródło: www.bankier.pl

top