Śpiewnik Karpacki

Bank Spółdzielczy w Radziechowach-Wieprzu jest jednym ze sponsorówunikatowego „Śpiewnika karpackiego”, który bez wątpienia jest dużym wydarzeniem na polskim rynku wydawniczym.

Jest to pierwsza publikacja, w której zamieszczono ponad 360 tradycyjnych pieśni ludowych z regionu Karpat, od Rumunii po Polskę.  Pieśni zapisane są w 7 językach i  podane w zapisie nutowym. Zamieszczono w nim również fotografie odnoszące się do tematu oraz upamiętniające tegoroczny, kolejny Redyk Karpacki – historyczną wędrówkę pasterzy szlakiem Wołochów (z Rumunii przez Ukrainę i Słowację do Polski). Każdy z rozdziałów poprzedzony jest rzeczowym komentarzem. Śpiewnik zaopatrzony jest w mapy: regionów kulturowych Karpat i wybranych grup kulturowych Karpat, specjalnie przygotowane dla tego wydawnictwa.

Autorem  śpiewnika jest Władysław Motyka z Milówki – historyk, absolwent UJ, Honorowy Członek Związku Podhalan w Polsce. W pracy nad „Śpiewnikiem” wspomagało go liczne grono współpracowników: muzyków, tłumaczy i znawców kultury Karpat, kompetentnych w sprawach poszczególnych jego części.

Jesteśmy przekonani, że taka pozycja wydawnicza powinna się znaleźć w bibliotece każdego Górala?

 

Zamówienia można składać pod adresem:

Beskidzkie Towarzystwo Oświatowe

  1. Jana Kazimierza 128

34-360 Milówka

btomilowka@gmail.com

www.btomilowka.org

top