SQUASH NA CHROBRYM z ETNO BS

Za nami kolejna edycja Squasha Na Chrobrym. Jest to wydarzenie sportowe, które na stałe wpisało się w bielski harmonogram wakacyjnych imprez. Zwieńczeniem tygodniowych zmagań najlepszych zawodników był mecz Polska kontra Reszta Świata.

Impreza rozpoczęła się w sobotę, 25 sierpnia rozgrywkami pierwszych w historii Mistrzostwa Śląska. Zmierzyło się w nich aż 24 najlepszych zawodników squasha z naszego województwa.

Od niedzieli na placu Chrobrego były rozgrywane mecze drużynowe, gdzie czołowi zawodnicy z bielskiego klubu Enjoy rywalizowali z reprezentacjami innych klubów. Rywalizacja była bardzo zacięta, a drużynę zawodników z naszego klubu pokonano tylko raz. 

Wyniki rywalizacji:
Enjoy Squash – S4S (Katowice) 5:2
Enjoy Squash – GymForYou (Oświęcim) 4:3
Enjoy Squash – SquashFit skład #3 (Katowice) 3:2
Enjoy Squash – SquashFit skład #2 (Katowice) 4:1
Enjoy Squash – SquashFit skład #1 (Katowice) 2:3
Enjoy Squash – Enjoy Squash (Kraków) 2:2 

Najbardziej zaciętą okazała się rywalizacja Enjoy Squash Bielsko kontra Enjoy Squash Kraków, gdzie zarówno w meczach jak i w setach był remis, a o zwycięstwie Enjoy Squash Bielsko zadecydowały dopiero małe punkty – 171:156.

Zwieńczeniem imprezy był sobotni mecz Polska kontra Reszta Świata, gdzie przeciwnikiem mistrza Polski juniorów Maksa Wielgusa był Australijczyk Joseph White, który ponownie odwiedził miasto Bielsko-Biała. Dwa lata temu White wziął udział w Mistrzostwach Świata Juniorów rozgrywanych na placu Chrobrego. Juniorska drużyna Australii przegrała wtedy w ćwierćfinale z Pakistanem. 

W drugim meczu aktualny mistrz Polski Przemysław Atras zmierzył się z dobrze znanym bielskiej publiczności Danielem Poleshchukiem, wielokrotnym mistrzem Izraela.

Niestety, obaj nasi zawodnicy przegrali mecze. Maks przegrał z Josephem 3:1, Daniel pokonał Przemka 3:0. 

Więcej informacji o imprezie można przeczytać na oficjalnym profilu facebookowym:

https://www.facebook.com/SquashNaChrobrym/ 

Szczegółowe wyniki i drabinkę turniejową można sprawdzić pod tym adresem:

https://bo5.pl/t2423/PIERWSZE+ZAMKNIĘTE+MISTRZOSTWA+ŚLĄSKA-OPEN,5929.html#players

Jednym z partnerów imprezy był ETNO Bank Spółdzielczy.
Gratulujemy udanej imprezy i zapraszamy za rok!

Tekst: Tomasz Pawełek/ ETNO BS
Foto: Enjoy Squash Bielsko

top