Stabilny rynek produktów stalowych, mogą jednak pojawić się obniżki cen – prognozuje giełdowy dystrybutor stali Bowim

Bowim, dystrybutor stali notowany na giełdzie podsumował ubiegły rok. To był dobry czas. Sprzedaż wzrosła o 8% i wyniosła ponad 830 miliony złotych. Zyski ze sprzedaży osiągnęły ponad 37,5 miliona złotych. To rekordowe wyniki.

2016 r. był dla dystrybutora stali Bowim najlepszym rokiem w dotychczasowej działalności. Przedsiębiorcy obawiają się jednak spadku cen stali. Mimo, że obecna sytuacja na rynku jest stabilna to nie wyklucza się zmian. Na razie jednak nie ma powodu do niepokoju.

Dystrybutorzy Bowim mają wiele planów na przyszłość. Wciąż chcą rozwijać swój biznes. Zbliża się koniec modernizacji maszynowego parku i infrastruktury w Sosnowcu. Inwestycje te mają jeszcze bardziej udoskonalić jakość świadczonych przez firmę usług.

Bowim to jeden z głównych polskich dystrybutorów stali obsługujących 3,5 tys. klientów. Co roku Bowim dostarcza ponad 320 tys. ton stali. Firma działa od ponad dziesięciu lat. Zajmuje się głównie sprzedażą hutniczych wyrobów zarówno polskich, jak i zagranicznych producentów, ale nie tylko. Produkuje także elementy zbrojeniowe wykorzystywane w budownictwie. Poza tym firma zajmuje się m.in. cięciem poprzecznym i montażem stali zbrojeniowej w budownictwie przemysłowym czy mieszkalnym.

Co ważne, firma Bowim na życzenie klienta może dostarczyć towar do wskazanego miejsca, To dla wielu osób duże ułatwienie.

Warto zaznaczyć, że Bowim na giełdzie pojawił się w 2012 r. i z powodzeniem radzi sobie tam do dzisiaj.

 

źródło: www.bankier.pl

top