W zdrowym ciele, zdrowy duch.

Pierwszego marca 2014 roku na hali Widok Centrum w Bielsku-Białej odbył się I Międzynarodowy Turniej Judo dla dzieci „Pokonujemy Granice”.Głównym organizatorem zawodów był bielski klub sportowy PTS Janosik wraz ze słowackim partnerem AC Uniza Judo Club i sponsorem – Bankiem Spółdzielczym w Radziechowach-Wieprzu. Turniej odbył się w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

 

Gościem specjalnym i ambasadorem zawodów był trzynastokrotny mistrz Polski, trzykrotny mistrz Europy, dwukrotny mistrz świata oraz mistrz olimpijski z 1996 roku Pan Paweł Nastula.

W bielskich zawodach, na czterech matach rywalizowało 270 dzieci. Zobaczyliśmy adeptów judo mających od 6 do 12 lat. Dzieci z roczników 2006-2008 toczyły 2-minutowe pojedynki w parterze, a ich starsi koledzy, z roczników 2005-2002, 3-minutowe walki w stójce.

Ideą zawodów, zgodnie ze słowami organizatorów i samego mistrza olimpijskiego Pana Pawła Nastuli jest propagowanie wśród dzieci zdrowego, sportowego trybu życia.

top