Wysokie miejsce Polski w rankingu Bloomberga.

Nie tak dawno pisaliśmy Państwu o bardzo silnej pozycji Polski w sektorze nieruchomości komercyjnych, a na horyzoncie już pojawiają się kolejne wyróżnienia dla naszego kraju. Jak donosi „Puls Biznesu”, Polska, awansując o dwa miejsca, zamyka pierwszą 20-tkę tegorocznego rankingu Bloomberga, w którym przedstawiono listę krajów najbardziej atrakcyjnych pod względem warunków i możliwości prowadzenia działalności biznesowej.

Ranking oparto na analizie i ocenie 161 krajów pod względem czynników makroekonomicznych takich jak inflacja, poziom integracji gospodarczej i poziom konsumpcji. Analizie poddano również koszty rozpoczęcia działalności biznesowej, koszty transportu, koszty materiałów i koszty pracy. Maksymalna ocena, jaką można było uzyskać to wartość 100 proc. Wyniki pierwszej trójki przedstawiają się w następujący sposób:

  • 1. Hongkong (79,6 proc.) – utrzymanie pierwszej pozycji.
  • 2. USA (77 proc.)
  • 3. Japonia (75,6 proc.) – mocny awans z miejsca siódmego w poprzednim roku.

Polska z wynikiem 69,7 proc. znalazła się na miejscu 20, wyprzedzając tym samym wielu zachodnich sąsiadów. Natomiast w Europie Środkowej nie mamy sobie równych, bo choć kolejnym krajem za nami są Węgry, to Bloomberg uplasował naszych bratanków na odległym, 31 miejscu.

top