Zgubisz kartę? Stracisz maksymalnie 200 zł

Płatność kartą

Już niedługo, jeśli zgubisz kartę bankomatową stracisz nie więcej niż 200 zł. Resort finansów przygotował projekt nowelizacji ustawy o usługach płatniczych.

Dzięki nowym przepisom obywatele naszego kraju zaoszczędzą nawet ponad 200 mln zł rocznie. Projekt wprowadzi wiele usprawnień elektronicznych płatności m.in. aplikację w telefonie komórkowym, przez którą będzie można dokonywać płatności. Klient będzie musiał zalogować się w systemie internetowym oraz wprowadzić tzw. sms uwierzytelniający, który otrzyma na swój telefon. Jeśli transakcję przeprowadzi się omijając ten element to obciążony zostanie nie klient, ale przedsiębiorca.

Poza tym klient, który zgubi swoją kartę bankomatową nie straci zbyt wiele. Obecnie właściciel pokrywa koszty nie swoich zakupów do kwoty 640 zł. Po zmianach ma to być suma około 215 zł.

Wciąż rośnie liczba osób korzystających z płatności elektronicznych. Z tego powodu resort finansów zdecydował się na nowelizację przepisów. Jak podaje raport PRNews.pl na koniec pierwszego kwartału br. banki obsługiwały ponad 25 mln kart, a przez pierwsze trzy miesiące br. przybyło ponad 880 tys. kart.

źródło: www.bankier.pl

top